Upcycling Day TM je přátelský den, kdy lidé přinášejí své předměty na ulici.
Každý zájemce si je může zdarma vyzvednout.

Jste člověk, který srší energií a optimismem? Věříte stejně jako my v sílu komunity a v malé činy, které mohou mít velký význam? Tluče vám srdce rychleji při představě, že byste svou ulici, čtvrť, vesnici nebo město proměnili v místo, kde volné předměty dostanou druhý život? Pak jste přesně ten člověk, kterého hledáme!

Společně se postaráme o to, abyste mohli úspěšně zorganizovat Upcyclingday a vše se rozjelo na plné obrátky. Máme pro vás marketingové materiály a organizační sadu. A spoustu nápadů, jak udělat den ještě zábavnější. Máme také vzdělávací balíček pro děti.

Pojďme spojit síly, abychom udělali něco dobrého pro své okolí a snížili množství odpadu!

V nizozemštině, můžeme ji poskytnout ve vašem jazyce

příznivé pro životní prostředí

dobré pro peněženku

poučné pro děti

podporuje sociální soudržnost

inspirativní a kreativní

pokuta pro rue de l'environnement

Pomocí našeho vyhledávače najdete všechny své věci

Upcyklace je lepší než recyklace!

V čem je koncept Upcyclingday jiný?

Upcyclingday je o sdílení a opětovném použití věcí, aniž by se prodávaly. Tím se Upcyclingday velmi liší od běžného garážového prodeje nebo trhu s koberci. Může se to zdát jako malá nuance, ale ve skutečnosti je to zásadní rozdíl. Dovolte mi uvést příklad z vlastního života.

Starší lidé

Moji rodiče, kteří se dožívají vysokého věku, žijí v prostorném domě a naštěstí nemají žádné finanční starosti. Ale představa, že stráví celý den prodejem věcí, se jim vůbec nelíbí. A upřímně, kdo by se jim divil? To, co je baví, je pomáhat druhým a starat se o životní prostředí. Upcyclingday do jejich hodnot dokonale zapadá. Líbí se jim myšlenka, že mohou ráno nechat své věci před domem a na konci dne si vzít to, co zbylo, dovnitř.

Děti

Upcyclingday je nejen prospěšný pro životní prostředí, ale je také skvělou zábavou pro děti, které si mohou prohlížet předměty, objevovat skryté poklady a hravou formou se učit o udržitelném rozvoji. Akce navíc pomáhá bojovat proti chudobě, protože méně majetní lidé mohou zdarma najít předměty, které mohou dobře využít. Je to situace výhodná pro obě strany.

Je to oslava sdílení, pomoci, učení a ochrany naší planety, to vše zabalené do dne plného zábavných objevů. A to vše bez jediného haléře.

Registrovaná ochranná známka 018722448

Marketingový a organizační balíček

Máme k dispozici balíček marketingových a organizačních opatření, která lze opakovaně používat a neustále zlepšovat. V budoucnu se bude marketingový balíček skládat z opakovaně použitelných plakátů a cedulí a organizační balíček bude obsahovat kompletní plán s veškerou potřebnou komunikací. Myslete na komunikaci s obyvateli, školami, redakcemi, nástroji sociálních médií atd.

Pošlete nám e-mail a získejte vysoké rozlišení tohoto plakátu.

Příklad Youtube

Školící sada pro děti a učitele o upcyklaci

Příklad Instagramu

Jeden den

Jednoho slunečného dne v Eibelstadtu jsme se vydali na nečekané dobrodružství a hledali jsme stojany na CD, které jsme našli na eBay. Příjemná prodavačka nás upozornila na zvláštní událost ve vesnici: Upcyclingday. "Podívejte se také vedle," řekla nám, "jsou tam krásné věci zdarma!

Povzbuzeni tímto novým konceptem jsme se vydali podle jejích pokynů a brzy jsme zjistili, že se celá vesnice proměnila v pokladnici znovu použitých věcí. Všude, kam jsme se podívali, byly zajímavé nálezy. S kombíkem plným nálezů jsme se vydali domů.

Večer jsem se vrátil do vesnice. Přátelský starší pár měl ještě nějaké staré těžké dřevěné sudy, kterých se chtěl zbavit. Když mě můj syn uviděl přicházet, nadšeně vykřikl: "Pirátské židle! Oči mu zářily nadšením při představě, že bude mít vlastní pirátské židle.

Podle našeho názoru měl Upcyclingday jen samé výhody. Je to dobré pro naše peněženky, je to dobré pro klima a především je to poučné pro děti. Navíc přinesl do vesnice vřelou atmosféru, kdy se lidé setkávali. Obyčejný den se tak proměnil v dobrodružství plné překvapení a spokojených dětí i dospělých. Pro děti se Den recyklace proměnil v opravdovou oslavu. Ulice byly posety "dárky" a byly povzbuzovány k přemýšlení o udržitelném rozvoji. "Ptali jsme se jich: 'Ještě si s tím hrajete? "Může tohle dostat jiné dítě?" Nejenže si uvědomily, jak je to s životním prostředím, ale také se naučily, jakou hodnotu má sdílení a jak důležité jsou poklady z druhé ruky.

Když jsem o tomto novém konceptu řekl rodičům, byli okamžitě nadšeni. Vždycky měli problém přijmout myšlenku prodeje prostřednictvím online platforem. Problémy s příchodem cizích lidí nebyly nic pro ně. Ale sedět celý den v garáži kvůli garážovému výprodeji nebo jet někam na den koberců pro ně také určitě nebylo. Na druhou stranu se jim líbila myšlenka vystavit věci u sebe doma a pomoci tak jiným lidem.

Ve světě, kde je konzumerismus často normou, nabízí Upcyclingday osvěžující pohled na znovuzískávání věcí, které máme. Proto chceme pomoci sousedům a obcím uspořádat vlastní recyklační den.

Weno Geerts

Made with ❤️