Upcycling Day TM je priateľský deň, keď ľudia prinášajú svoje predmety na ulicu.
Každý, kto má záujem, si ich môže bezplatne vyzdvihnúť.

Ste človek, ktorý srší energiou a optimizmom? Veríte rovnako ako my v silu komunity a v malé činy, ktoré môžu mať veľký význam? Bije vám srdce rýchlejšie pri pomyslení na premenu vašej ulice, štvrte, dediny alebo mesta na miesto, kde voľné predmety dostanú druhý život? Potom ste presne ten človek, ktorého hľadáme!

Spoločne sa postaráme o to, aby ste mohli zorganizovať úspešný Upcyclingday a aby sa všetko rozbehlo. Máme pre vás marketingové materiály a organizačnú sadu. A veľa nápadov, aby bol deň ešte zábavnejší. Máme aj vzdelávací balíček pre deti.

V holandčine, môžeme ju poskytnúť vo vašom jazyku

dobré pre životné prostredie

dobré pre peňaženku

poučné pre deti

podporuje sociálnu súdržnosť

inšpiratívne a kreatívne

pokuta pre rue de l'environnement

Pomocou nášho vyhľadávača nájdete všetky svoje veci

Upcyklácia je lepšia ako recyklácia!

V čom je koncept Upcyclingday iný?

Upcyclingday je o zdieľaní a opätovnom používaní predmetov bez ich predaja. Tým sa Upcyclingday výrazne líši od bežného garážového výpredaja alebo trhu s kobercami. Môže sa to zdať ako malá nuansa, ale v skutočnosti je to veľký rozdiel. Dovoľte mi uviesť príklad z môjho vlastného života.

Starší ľudia

Moji rodičia, ktorí sú v období baby boomu, žijú v priestrannom dome a našťastie nemajú žiadne finančné starosti. Ale myšlienka stráviť celý deň predajom vecí sa im vôbec nepozdáva. A úprimne, kto im to môže mať za zlé? To, čo milujú, je pomáhať druhým a starať sa o životné prostredie. Upcyclingday dokonale zapadá do ich hodnôt. Páči sa im myšlienka, že ráno môžu nechať svoje veci pred domom a na konci dňa si vziať to, čo zostane vnútri.

Deti

Upcyclingday je nielen prospešný pre životné prostredie, ale je aj skvelou zábavou pre deti, ktoré si môžu prezerať predmety, objavovať skryté poklady a hravou formou sa učiť o trvalo udržateľnom rozvoji. Navyše toto podujatie pomáha bojovať proti chudobe, pretože menej majetní ľudia môžu nájsť bezplatné predmety, ktoré môžu dobre využiť. Je to situácia výhodná pre obe strany.

Je to oslava zdieľania, pomoci, učenia sa a ochrany našej planéty, ktorá je spojená s dňom plným zábavných objavov. A to všetko bez toho, aby ste minuli čo i len cent.

Registrovaná ochranná známka: 018722448

Marketingový a organizačný balík

Máme balík marketingových a organizačných opatrení, ktoré sa dajú opakovane používať a neustále zlepšovať. V budúcnosti bude marketingový balík pozostávať z opakovane použiteľných plagátov a značiek a organizačný balík bude obsahovať kompletný plán so všetkými potrebnými komunikačnými prostriedkami. Myslite na komunikáciu s obyvateľmi, školami, redakciami, nástrojmi sociálnych médií atď.

Ak chcete získať vysoké rozlíšenie tohto plagátu, pošlite nám e-mail

Príklad Youtube

Súbor školení pre deti a učiteľov o upcyklácii

Príklad Instagram

Jeden deň

Počas slnečného dňa v Eibelstadte sme sa vydali na nečakané dobrodružstvo pri hľadaní displejov na CD, ktoré sme našli na eBay. Príjemná predavačka nás upozornila na špeciálnu udalosť v obci: Upcyclingday. "Pozrite sa aj vedľa," povedala nám, "sú tam krásne veci zadarmo!

Povzbudení týmto novým konceptom sme sa riadili jej pokynmi a čoskoro sme zistili, že celá dedina sa premenila na pokladnicu opätovne použitých predmetov. Všade, kam sme sa pozreli, boli zaujímavé nálezy. S vozíkom plným nálezov sme sa vybrali domov.

Večer som sa vrátil do dediny. Priateľský starší pár mal ešte niekoľko ťažkých starých drevených sudov, ktorých sa chcel zbaviť. Keď ma môj syn uvidel prichádzať, nadšene zakričal: "Pirátske stoličky! Oči mu žiarili nadšením pri predstave, že bude mať vlastné pirátske stoličky.

Podľa nášho názoru mal Upcyclingday len výhody. Je to dobré pre naše peňaženky, je to dobré pre klímu a predovšetkým je to vzdelávacie pre deti. Navyše priniesol do dediny hrejivú atmosféru, v ktorej sa ľudia stretli. Obyčajný deň sa tak zmenil na dobrodružstvo plné prekvapení so šťastnými deťmi i dospelými. Pre deti sa Deň recyklácie zmenil na skutočnú párty. Ulice boli posiate "darčekmi" a boli povzbudené k tomu, aby premýšľali o trvalo udržateľnom rozvoji. "Pýtali sme sa ich: 'Ešte sa s tým hráte? "Môže to ísť k inému dieťaťu?" Nielenže si uvedomili, že ide o životné prostredie, ale naučili sa aj hodnotu zdieľania a dôležitosť pokladov z druhej ruky.

Keď som o tomto novom koncepte povedal rodičom, boli okamžite nadšení. Vždy mali problém prijať myšlienku predaja prostredníctvom online platforiem. Problémy s príchodom cudzích ľudí neboli pre nich. Ale sedieť celý deň v garáži na garážovom výpredaji alebo ísť niekam na deň kobercov, to tiež určite nebolo pre nich. Na druhej strane ich oslovila myšlienka vystaviť veci na dverách a pomôcť iným ľuďom.

Vo svete, kde je konzum často normou, ponúka Upcyclingday osviežujúci pohľad na opätovné získanie vecí, ktoré máme. Preto chceme pomôcť susedstvám a obciam zorganizovať vlastný deň recyklácie.

Weno Geerts

Made with ❤️